Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Гурткова робота

Date: 6 квітня 2020 о 09:30, Refreshed 19 січня о 11:01

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ГУРТКОВОЇ РОБОТИ В ЛІЦЕЇ

Гурток (секція, клуб, творче об’єднання) – основна традиційна форма реалізації змісту позашкільної освіти і виховання учнів як у процесі вивчення окремого навчального предмета чи їх сукупності, так і різноманітних інтегрованих курсів у межах навчальних програм, затверджених МОН України чи адаптованих навчальних програм. За своєю сутністю гурток – це специфічна спільність дітей та учнівської молоді, яка ґрунтується насамперед на добровільності, спільності інтересів, спрямованості на певний вид навчальної та практичної діяльності; середовище, де забезпечуються умови інтелектуального, духовного і фізичного розвитку дітей, реалізація їхнього творчого потенціалу в галузі позашкільної освіти і виховання та створюються комфортні умови соціальної адаптації до умов реального життя.

Комплектування гуртків, груп та інших творчих об’єднань здійснюється в період з 1 до 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка.

Розклад роботи шкільних гуртків, затверджений директором школи, повинен бути розміщений на видному місці у фойє школи.

У канікулярні, вихідні та святкові дні шкільні гуртки можуть працювати за окремим планом, затвердженим директором школи.

Тривалість одного гурткового заняття визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для учнів:

  • віком від 5 до 6 років - 30 хвилин;
  • віком від 6 до 7 років - 35 хвилин;
  • старшого віку - 45 хвилин.

Короткі перерви між заняттями є робочим часом керівника гуртка і визначаються режимом щоденної роботи.

Гуртки, групи та інші творчі об’єднання класифікуються за трьома рівнями:

  • початковий рівень – творчі об’єднання, діяльність яких спрямована на загальний розвиток вихованців, учнів, виявлення їхніх здібностей та обдарувань, прищеплення інтересу до творчої діяльності;
  • основний рівень – творчі об’єднання, які розвивають інтереси вихованців, учнів, дають їм знання, практичні вміння та навички, задовольняють потреби у професійній орієнтації;
  • вищий рівень - творчі об’єднання за інтересами для здібних і обдарованих вихованців, учнів.

Відповідно до рівня класифікації визначаються мета і перспективи діяльності гуртків, груп та інших творчих об’єднань, їх чисельний склад, а також обирається програма.

Середня наповнюваність гуртків, груп та інших творчих об’єднань становить, як правило, 10 – 15 вихованців.

Наповнюваність окремих гуртків, груп та інших творчих об’єднань може встановлюватися директором навчального закладу залежно від профілю, навчальних планів, програм та можливостей організації навчально-виховного, тренувального процесу, рівня майстерності вихованців, учнів і становить не більше як 25 осіб.

Прийом до гуртків може здійснюватися протягом навчального року за бажанням вихованців, учнів за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, як на безконкурсній основі, так і за конкурсом, умови якого розробляються навчальним закладом.

Прийом вихованців, учнів до шкільних гуртків, творчих об’єднань здійснюється на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють.

Для зарахування учнів до спортивних, спортивно-технічних, туристських, хореографічних об’єднань потрібна довідка медичного закладу про відсутність у вихованців протипоказань для занять у названих вище гуртках, секціях, творчих об’єднаннях.

Керівник гуртка (секції, студії, далі в тексті – педагог) - комплектує склад гуртка, забезпечує його збереження протягом всієї діяльності; здійснює різноманітну діяльність, особистісно-зорієнтоване навчання і виховання, педагогічно обґрунтований вибір форм, засобів та методів роботи, виходячи з психолого-фізіологічної, соціально-економічної діяльності; організовує роботу серед дітей з обмеженими можливостями розвитку, створює умови для цілісного розвитку творчої особистості, виявляє і підтримує талановитих та обдарованих дітей, сприяє розвитку і формуванню їх професійних інтересів; бере участь у розробці та реалізації навчальних програм, запроваджуючи сучасні освітні технології навчання й виховання; проводить роботу серед вихованців, учнів з виховання загальної культури, культури спілкування і дозвіллєво-розважальної діяльності; працює у співдружності з батьками, керівниками інших гуртків, учителями; забезпечує участь гуртківців у масових заходах школи, району, міста, всеукраїнських і міжнародних конкурсах, фестивалях, виставках; веде профілактичну роботу з безпеки життєдіяльності та забезпечує проведення занять із додержанням правил охорони праці та санітарно-гігієнічних норм; веде відповідну документацію і вчасно звітується про наслідки своєї роботи і творчої діяльності гуртківців; поважає гідність дитини, своєю доброзичливою поведінкою утверджує повагу до принципів загальнолюдської моралі.

Керівник гуртка повинен знати законодавчі і нормативно-правові акти: Конституцію України, Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Конвенцію про права дитини», та інші програмно-методичні матеріали і документи щодо проведення педагогічного процесу відповідно до напряму діяльності (соціокультурного, художньо-естетичного, дослідницько-експериментального, науково-технічного, еколого-природничого, туристсько-краєзнавчого, фізкультурно-оздоровчого, військово-патріотичного, дозвіллєво-розважального), закономірності особистісного розвитку та вікових особливостей дітей, основи педагогіки, психології, фізіології, гігієни, базові дисципліни в об’ємі загальноосвітньої школи; сучасні освітні тенденції, останні досягнення в галузі науки і техніки, культури, мистецтва (за профілем), форми і методи навчально-виховної роботи; основи педагогічної етики; державну мову відповідно до чинного законодавства про мови в Україні.

Гурткова робота в загальноосвітніх навчальних закладах є частиною освітнього процесу. Це один із найефективніших шляхів розвитку творчо спрямованої особистості. Саме тому організація роботи різноманітних гуртків, секцій, студій у загальноосвітніх навчальних закладах потребує особливої уваги з боку адміністрації шкіл та районних управлінь освіти. Результативність позашкільної освіти значною мірою залежить від чіткої, продуманої її організації, планування та координації.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТАЦІЇ КЕРІВНИКА ГУРТКА

  1. Навчальна програма відповідно до рівня і років навчання вихованців (типова, адаптована, авторська) .
  2. Календарно-тематичний план гуртка на рік (або окремо на півріччя), перевірений заступником директора з НВР та затверджений директором навчального закладу.
  3. План навчально-виховної роботи на рік (або окремо на півріччя), перевірений заступником директора з НВР та затверджений директором навчального закладу.
  4. Журнал  планування та обліку роботи гуртка, який є державним і фінансовим документом та зберігається 5 років.
  5. План-конспект на кожне заняття.
  6. План проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності вихованців.
  7. Звіт про роботу  гуртка за І півріччя та рік.
  8. Паспорт на творчо-обдаровану дитину.
  9. Протоколи батьківських зборів.
  10. План самоосвіти.
  11. Методичні матеріали, методичні рекомендації, сценарії виховних заходів,  демонстраційний матеріал з різних тем занять, методична література тощо.
  12. Портфоліо керівника гуртка.

МОДЕЛЬ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ГУРТКА

ПАМ'ЯТКА ЩОДО ВЕДЕННЯ ЖУРНАЛУ ГУРТКОВОЇ РОБОТИ

ПЕРЕЛІК ЗАВДАНЬ КЕРІВНИКА ГУРТКА

ПЕРЕЛІК ПРОФЕСІЙНИХ ЦІННОСТЕЙ КЕРІВНИКА ГУРТКА

ВНУТРІШНЬОШКІЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ СТАНУ ГУРТКОВОЇ РОБОТИ

ПЛАН-СХНЕМА ПОВНОГО АНАЛІЗУ ЗАНЯТЬ ГУРТКА

АНАЛІЗ ЗАНЯТТЯ ГУРТКА

ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ГУРТКОВОГО ЗАНЯТТЯ

ВИХОВНИЙ АНАЛІЗ ГУРТКОВОГО ЗАНЯТТЯ

АНКЕТА ДЛЯ РЕЙТИНГОВОЇ ОЦІНКИ ЯКОСТІ ГУРТКОВОГО ЗАНЯТТЯ

СХЕМА ЗВІТУ ПРО РОБОТУ ГУРТКА

МОНІТОРИНГ РЕЗУЛЬТАТІВ ГУРТКОВОЇ РОБОТИ

АНКЕТУВАННЯ УЧНІВ ПРИ ВИВЧЕННІ СТАНУ ГУРТКОВОЇ РОБОТИ

                                   Графік роботи

співочих гуртків

                      в Нововелідницькому ліцеї

на 2023 – 2024 н.р.

Вівторок

8у.)  15.05 -15.50 – Вокальна група  (6 клас)

Середа

6у.)  13.25 – 14.10 – Вокальна група  (3 клас)

8у.)  15.05 – 15.50 – Вокальна група (9 клас)

Четвер

6у.)  13.25-14.10 - Вокальна група «Співаночки» (2 клас)

7у.)  14.15 – 15.00 – Вокальна група (5 клас)

8у.)  15.05 - 15.50 –  Вокальна група  (8 клас)

П’ятниця

5у.) 12.25 – 13.10 - Вокальна група «Козачата» (1 клас)

6у.)  13.25-14.10 - Вокальна група (4 клас)

8у.)  15.05 - 15.50 – Сольний спів

 Керівник гуртка – Криволапчук Віктор Степанович

Директор

Нововелідницького ліцею:                      Наталія ТАРАСЮК

Графік

роботи стрілецьких гуртків

в Нововелідницькому ліцеї

на 2022/2023н.р.

Середа

«Юний стрілець» - 5 – 8 кл. – 14.30 – 15.05

П’ятниця

«Влучний  стрілець»- 9 – 11 кл. – 13.45-14.20

Керівник гуртка:Хоменко Іван Сергійович

Директор

Нововелідницького ліцею                      Наталія ТАРАСЮК

Comments:
Only authorized users can leave comments.