Основні завдання практичного психолога
- Створення системи психологічного моніторингу на основі діагностичного мінімуму в загальноосвітніх закладах.
- Супровід учнів при переході на наступну ланку шкільного навчання.
- Профілактика і запобігання насильству та агресії щодо дітей в сім’ї та у школі.
- Забезпечення всебічного індивідуального розвитку учнів та збереження їх повноцінного психічного здоров`я.
- Створення психологічних засад для гуманізації освіти в школі та інформаційно-методичного забезпечення психологізації навчально-виховного процесу.
- Гендерне виховання підлітків.
- Превенція суїциду, торгівлі людьми та інших загроз, підліткового та юнацького віку.
- Широка пропаганда толерантності у всіх суспільних відносинах, (групові та індивідуальні бесіди, рольові ігри, тренінги, виступи перед педагогами та батьками).
- Збереження здоров’я молоді (зниження впливу тютюну та алкоголю, збереження репродуктивного здоров’я та профілактика ВІЛ /СНІДу).
- Постійна робота з інформаційно-методичного забезпечення адміністрації, педагогічного колективу, батьків та учнів з питань соціально-психологічного впливу освітнього середовища на розвиток особистості учнів, організації профілактики та усунення факторів негативного соціального впливу на дітей.
- Забезпечення якості та доступності психологічних послуг для учасників навчально-виховного процесу.
- Підвищення власної психологічної і професійної компетентності, самоосвіта та самовдосконалення, опанування інноваційних методів і технологій.
- Проведення «Години психолога».
- Активізація превентивних заходів щодо різних форм узалежнень, соціально-небезпечних ігор, агресивної поведінки в соціальних мережах та фізичного насильства.
- Розробка та запровадження психологічних програм та проектів спрямованих на попередження асоціальної поведінки, труднощів у адаптації, навчанні і вихованні, порушень поведінки.